изображение_viber_2023-04-04_17-54-25-159

Початкова школа

Feb. 16, 2023

Останні новини початкової школи НВК "Домінаната"

Переглянути всі >

Батьківський урок у 4-В класі до МІЖНАРОДНОГО ДНЯ МИРУ 🕊️, який провела Руслана Володимирівна, не залишив дітей байдужими… Сьогодні в нашій країні - 3500 день від початку війни. Наші діти втомилися, але - сильні…чекають кожного дня… 🕊️


Засідання методичної комісії гуманітарних та математично-природничих дисциплін початкової школи

Відбулося засідання методичної комісії гуманітарних та математично-природничих дисциплін початкової школи, на якому розглянули питання вибору підручників і посібників для 1 класу на 2023-2024 навчальний рік.

Педагоги ознайомилися з електронними версіями оригінал-макетів підручників та посібників, які розміщені в Електронній бібліотеці ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти». Також обговорили онлайн-презентації авторських концепцій, у яких висвітлені особливості реалізації навчальної програми за створеним підручником, специфіка і унікальність навчального видання.

фото 1

фото5

фото7


Проєкт "ПОДОРОЖУЄМО УКРАЇНОЮ"


Ознайомлення  учнів з визначними місцями рідної країни, її природою, красою…

image0 (1)

image2 (1)

image1 (1)


День Захисту дітей

Щорічно 1 червня відзначається міжнародний день захисту дітей. Найбільш захищеними діти почувають себе біля найрідніших, своїх батьків. Війна торкнулася життя кожного маленького українця і українки. Тому в це свято дорослим особливо важливо підтримати дітей і показати, що Ви завжди поруч❤️


Виховна бесіда у 3-В класі до Дня Захисту дітей

Діти - справжнє майбутнє не тільки для нашої країни, а й для всього людства. Під час виховної бесіди до Дня Захисту дітей, учні 3-В класу дізналися про свої права. Проговорили як їх реалізовувати в буденному житті.

image0

image2

image1


Вистава "Попелюшка"

Щирі слова, сяючі посмішки, яскраві очі, шквал овацій - всі ці емоції від найкращої гри акторів 4-Г класу у виставі "Попелюшка" англійською мовою в українському колориті.

Нині ми працюємо та розвиваємось, щоб наші діти отримували найкращу освіту в рідній країні і школі. Пишаємося тим, який вклад зроблено у виховання наступного покоління вільних, освічених та креативних українців.

DSC03917 (1)

IMG_0926

IMG_0923

IMG_0922

DSC03917

DSC03918 (1)


Вишита сорочка - це символ, який єднає всіх українців.

Свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку — просто одягнути вишиванку.
18 травня учні 3-А класу прийшли на навчання в національному одязі та провели тематичне заняття «Моя вишиванка». В такий спосіб  виразивши  національну та громадянську позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.
Нині свято набуває особливого змісту, адже демонструє, що українці - незламні
духом, готові захищати свою країну, культуру та історію.
Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже у стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.
Учні  провели масу заходів та виконали багато цікавих пізнавальних, творчих та інтерактивних завдань.
Завдяки таким заходам , формується світогляд учнів бути єдиними, будувати майбутнє нашої держави - сильної і розвиненої.
Вишита сорочка - це символ, який єднає всіх українців.


"Вишиванка, вишиваночка..."

У третій четвер травня відзначається Всесвітній день вишиванки, покликаний зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Цього дня учні 2-А класу вдягли вишиванки як символ нашої ідентичності та культурної спадщини, як національне надбання та оберіг.

Протягом дня діти розповідали про історії своїх вишиванок, дізналися про історію свята, про значення узорів та кольорів . Відвідали бібліотеку, де переглянули відеофільм та взяли участь у майстер-класі "Вишиванка, вишиваночка...".

фото5

фото1

фот

фото6


Українська вишиванка - не просто святковий одяг

Споконвіку сорочка, вишита дружиною або мамою, вважалася потужним оберегом від нещасть: кожен стібок зберігав у собі любов і тепло душі. 

Зараз День вишиванки має особливий сенс - українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя.

unnamed (6)

unnamed (5)

image6

unnamed (4)


Бережи українське – носи вишиванку!

У 2-в класі пройшов тематичний день - День вишиванки. Діти читали легенду про вишиванку, декламували вірші, розшифровували слова, розвʼязували задачі про вишиванку. Кожна дитина виготовила і розфарбувала свою вишиванку.

unnamed (2)

unnamed (3)

unnamed


Учні 3-В класу святкують День Вишиванки

Це свято покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння українських вишиванок.

image0

image1

image2

image7

image3


Флеш-моб третіх класів початкової школи


Мама - найдорожча людина в житті кожної людини...

Мама - найдорожча людина в житті кожної людини, яка завжди підтримуватиме свою дитину. Мамі присвячене щорічне свято - День матері. До цього дня діти 2-в класу готувалися заздалегідь: декламували вірші про маму, описували своїх матусь, добирали порівняння, готували подарунки своїми руками. 

Нехай кожна мама буде здоровою і щасливою!

unnamed (10)

image1 (1)


Вітаємо з Днем матері наші любі матусі!

Мама – перше слово в житті практично кожної людини. Скільки складено пісень, що оспівують материнську любов! Скільки є фільмів, мультфільмів, картин і п'єс про стосунки матері та дитини! Образ матері настільки міцно влився у культуру, що складно викреслити його звідти.

Головне та одне з найкращих якостей всіх мам на планеті – мама завжди пробачить. Мама завжди прийме тебе таким, який ти є і захистить від негараздів навколишнього світу.

unnamed

unnamed (7)

unnamed (8)

unnamed (9)


Подарунки до Дня Матері

Для вшанування всіх мам у світі існує добре й зворушливе свято — Міжнародний день матері, який відзначають щорічно в другу неділю травня.

Найчастіше в цей день мамам дарують квіти й вітальні листівки, але завжди поза конкуренцією залишаються подарунки, зроблені своїми руками.

Учні 2-А класу пам’ятають про це свято. Вони із задоволенням приготували для своїх найрідніших квіти, виготовлені власними руками.

фото2

изображение_viber_2023-05-11_21-34-01-061

фото3

фото4

фото5


Створюємо власні цікаві проєкти у середовищі програмування Scratch Online

Закріплюємо знання з теми Алгоритми!

Сьогодні ми з учнями 4-А та 4-В класів як завжди створювали цікаві проєкти у середовищі програмування Scratch, писали коди для виконавців (спрайтів), обирали сцени, створювали власних спрайтів за допомогою графічного редактора у Scratch Online.

А потім тестували наші проєкти, щоб усунути неточності і доопрацювати всі елементи проєктів.

Для закріплення здобутих знань, умінь і практичних навичок окрім практичних робіт, виконали ще й тестові завдання, де учні безпомилково давали відповіді на всі питання тесту та раділи власним високим досягненням!


Створення презентацій за допомогою онлайн сервісу Google Presentation

Створюємо презентації використовуючи онлайн сервіс Google Presentation (Google Slides) досліджуючи не лише його інтерфейс та можливості для створення цікавих презентацій, а й нашу рідну Україну та її заворожуючі місцевості, які вражають красою та незвичайними історіями.


Цікаві навчально-ігрові уроки інформатики

За допомогою програми GCompris опановуємо роботу з клавіатурою, вправніше керуємо мишкою та розвиваємо логічне мислення. Адже цей високоякісний комплекс навчального програмного забезпечення складається з багатьох вправ та навчальних завдань.

А найголовніше, що всі завдання подаються у синтезі з різноманітними навчальними предметами:


Одне із завдань нової української школи: це навчити дітей комунікативності, вмінню працювати в команді, приймати спільне рішення, а ще досліджувати , робити висновки.

Отож, під час цього екологічного тижня, діти активно працювали : порівнювали, складали екологічну карту, досліджували клас, шкільне подвір'я на кількість беріз, каштанів, кімнатних рослин, відповідали командою на запитання вікторини, а головне : робили це із задоволенням.

зображення_viber_2023-04-23_16-51-04-663

зображення_viber_2023-04-23_16-51-05-355

зображення_viber_2023-04-23_16-51-04-957

зображення_viber_2023-04-23_16-51-04-858

зображення_viber_2023-04-23_16-51-05-071

зображення_viber_2023-04-23_16-51-05-279

зображення_viber_2023-04-23_16-51-04-749


Тиждень екологічного виховання в НВК"Домінанта"

"Любов до природи слід виховувати з раннього дитинства.Все це залишається в дитячій душі, осяяне почуттям радості і покладе основи любові до рідної природи". (Г.Ващенко)

IMG_20230420_083905

IMG_20230419_101546

IMG_20230419_101930

IMG_20230420_140350


Маленькі дослідники 2-Б зможуть надати інформацію і « фахову» консультацію.

Вода-джерело життя на Землі. Як почати заощаджувати воду в побуті? Які джерела забруднення води? Як можна захистити чистоту водойм? Які шляхи збереження прісної води?

unnamed (5)

unnamed (6)

IMG_5526

IMG_5522

IMG_5534


«Тиждень екології» у 2-В класі

Важлива роль в екологічному вихованні молодших школярів належить цілеспрямованим спостереженням, екологічним проектам, розв’язанню проблемних завдань на основі життєвої ситуації. Під час кожної зустрічі дітей з природою намагаюся показати їм світ таким, щоб вони задумались над тією істиною, що природа -це наш дім, і якщо ми будемо безтурботними марнотратцями, то ми зруйнуємо його.

unnamed (1)

unnamed (2)

unnamed (3)

unnamed (4)


«Екологічний тиждень» у 3-Д класі

На думку Сухомлинського природа лежить в основі дитячого мислення, почуття та творчості. У наші дні особливого значення набуває відповідальне ставлення людини до природи. Саме тому з раннього дитинства виховуємо у дітей любов до природи, вчити з повагою ставитися до навколишнього світу.

image2

image1

unnamed

image0


Учні 3-В класу досліджували проблему людства…

Сучасні масштаби екологічних змін створюють реальну загрозу для життя людей, що робить украй актуальною проблему зміни ставлення людства до природи. Цій меті служить екологічне виховання,яке спрямоване на розвиток у дітей екологічної культури.


Бережіть первоцвіти!

IMG-5514

IMG-5522

unnamed

IMG-5504


Олімпіада юних екологів

У початковій школі відбулася олімпіада з екології серед учнів 2-4 класів. 30 найкращих знавців природи, її захисників виконували тестові завдання, аналізували різні екологічні проблеми і ситуації, розв'язували екозадачі.

IMG_20230419_212206

IMG_20230419_212125

IMG_20230419_212035

IMG20230419124303


Командний квест у 3-В згуртовує і розкриває таланти кожного…

Сьогодні квест у школі – це гра, основним принципом якої є покрокове виконання заздалегідь підготовлених завдань.

image0 (7)

image1 (6)

image2 (3)

image4 (1)

image6


У весни багато прикмет, одна з них – поява первоцвітів.

З приходом весняних днів у наших лісах з’являютьсяці тендітні первістки оновленої  землі. Первоцвіти – безцінний дар природи, перша посмішка весни, прикраса лісів. Однак ліси збіднюються і більша частина первоцвітів належить до категорії рідкісних рослин…

image2


Знайомство з одиницями вимірювання маси та місткості

Учні 1-д  класу на уроці математики вимірювали масу предметметів та місткість посудин. Зважували, порівнювали, досліджували. В цікавій формі познайомилися з одиницями вимірювання маси та місткості.

1 д матем

1д кг

1д мат

1д зв пр


Tree planting robot & Розв'язок задач у середовищі Scratch

А Ви знаєте про tree робота для посадки дерев?

1

2

3


Планета весела квітує, а чому ж забруднена сумує?

У рамках тижня екологічного виховання учні 3-Б класу провели Дискусію на тему: "Планета весела квітує, а чому ж забруднена сумує?". Сьогодні діти усвідомили себе,як частинку природи.Написали обіцянки природі і пообіцяли їх дотримуватися.

IMG_20230418_114141

IMG_20230418_114216

IMG_20230418_113823


Екологічний тиждень у 1-А класі

Цього тижня розпочався екологічний тиждень і ми з дітками 1- А вирішили дослідити горобця - пташку, яку часто можна зустріти біля школи, у парку, біля будинку.Скільки ж цікавого ми про неї дізнались: і скільки живе, і важить, коли її свято в Україні, в якій країні є пам'ятник горобцю і ще багато корисної інформації.

Але найцікавіше виявилось зробити фото з горобцем, адже для цього треба мати швидку реакцію і витримку.

зображення_viber_2023-04-18_19-24-38-540

зображення_viber_2023-04-18_19-25-14-061

зображення_viber_2023-04-18_19-25-14-178

зображення_viber_2023-04-18_19-25-14-254


Всесвіт і Сонячна система

Що таке Всесвіт? Яку будову має Сонячна система? Як рухається наша планета? Що можна побачити на зоряному небі? Та на багато інших питань вдалось учням 4 -В дати відповідь, вивчаючи цікаву тему "Всесвіт і Сонячна система". Безліч творчих проєктів та виступів є підтвердженням міцних знань учнів!!!

зображення_viber_2023-04-05_16-29-58-344 (1)


Тиждень екології - гармонія у стосунках між Землею і Людиною

Природа і суспільство завжди перебувають в єдності, в якій вони залишаються доки існуватимуть Земля і Людина. Ось і сьогодні, під час ранкової зустрічі присвяченій Тижню екології, учні 2-Б класу створили павутиння взаємозв‘язків. Де кожен відчув себе частинкою екосистеми, уявляючи себе різними істотами і явищами природи. Через захоплюючу гру дізналися, що все навколо нас взаємопов‘язане і є динамічною системою. А ми повинні дбати про те, щоб відновити гармонію у стосунках між Землею і Людиною.

IMG_5477

IMG_5480

IMG_5464

IMG_5474

IMG_5485


Дякуємо нашим захисникам і захисницям!

Цього року ми знову зустріли Великдень, продовжуючи давати відсіч ворогу.
Учні 3-В класу низько вклоняються нашим захисникам і захисницям за можливість зустріти Великдень в своїх домівках, та передають на фронт листівки-привітання. Нехай Господь захищає наших військових і допомагає повернутися живими.

image0 (6)

image1 (5)


Великдень - одне з найбільших і найповажніших після Різдва християнських свят.

Великдень - родинне свято, на нього збиралася вся родина. До свята готуються заздалегідь. Учні 3 - Д класу протягом неділі були задіяні в цій підготовці. Познайомилися з історією крашанок і писанок, символами, кольорами, розмальовували великодні курчата.

image0 (4)

image1 (3)

image2 (3)


Великодні кролики та смачні пасочки!

А ми продовжуємо готуватися до свята! Зробили класних Великодніх кроликів! Смакували неймовірно смачними пасочками!

IMG-0867da54e440e18ba38bf2eaaa279085-V

IMG-63c0827a42def663a07182365c2d17b8-V

IMG_20230414_123517


Старозавітна Пасха

Старозавітна Пасха — Песах святкують на честь виходу ізраїльського народу з єгипетської неволі — перехід від рабства до свободи. Яйце — невід'ємний атрибут святкування Великодня або приходу весни У різних країнах світу існують різноманітні техніки декорування великодніх яєць. В 3 -В - своя… особлива…

unnamed (3)

image2 (2)

unnamed (2)


Великдень - найбільше свято у світовій історії

Великдень - це найбільше свято у світовій історії і головне ​​у році для всіх православних християн. Це унікальна можливість долучитися до народних традицій та обрядів, які його супроводжують.

Діти із задоволенням виконували завдання, але найбільше сподобалось фарбувати яйця та куштувати паску! 

unnamed

unnamed (1)


Учні 3-Б класу готувалися до свята Пасхи

Сучасно, оригінально оздоблювали декоративні,пасхальні яєчка,які є незмінним атрибутом великоднього кошика.

IMG-8025b41c951a3b9c627e59df34538252-V

IMG-54c921dd90859cb9c7cae747e11b6684-V

IMG-a209a89ae20790b26bebbc1375a8e3f0-V

IMG-b5686c517661325cdafe824e80d00078-V

IMG-4badee0e09ea04404033eeb45bbc5808-V


Великдень – світле і добре свято, яке несе віру, надію та любов!

Є багато свят, які люблять величати українці, однак, одним з головних є Великдень – світле і добре свято, яке несе віру, надію та любов. Учні 3-А класу розпочали Великодній тиждень з пізнавальних та творчих уроків. Діти мали змогу проявити свою творчість під час розмальовування та виготовлення не звичних великодніх яєчок з паперу, де у кожного з них був маленький сюрприз в середині!

image0 (3)

image1 (2)


Великодні приготування учнів 3-В класу

,, Пасха, ,, Великдень‘‘, ,, Воскресіння Господнє‘‘ - усі ці найменування здавна використовують, щоб сповістити про одне з найголовніших свят у культурі українського народу…

image0 (2)

image3

image2 (1)

image1 (1)

image4


Всесвітній день авіації та космонавтики у 2-В класі

У цей знаменний день варто пам’ятати, що можливості нашого пізнання не обмежені, і за наявності наполегливої праці та терпіння, ми можемо здолати будь-які перешкоди.

image0 (1)


Всесвітній день авіації та космонавтики

12 квітня відзначається Всесвітній день авіації та космонавтики, це свято присвячене першому польоту людини в космос. До цього дня в початковій школі НВК «Домінанта» учні 3-А класу спробували себе у ролі космонавтів, астрономів, конструкторів, які досліджували таємниці космосу. Школярі із великим захопленням читали космочитанки «Парад планет», розгадували кроссворд, робили метематичні обчислення та допомагали  космонавтам знайти свої ракети. І на завершення творча робота , де кожен учень полетів навколо планети на своїй ракеті.

image8

image5

image6

image12

image7 (1)


Відкриваємо "по-новому" тему "ПРЕЗЕНТАЦІЯ": вікторини та хмаринки слів...

Вивчаючи цю тему з учнями 3-б класу, знайшли максимально цікаві та захопливі способи закріплення здобутих знань.

Це сприяло швидкому запам'ятовуванню інформації учнями, до того ж процес створення хмаринки безмежно захоплює!

340832594_171185812504402_828298716554516939_n

340765515_167802805823484_7080882479357002611_n

340782584_1080305680025085_1919881526882833253_n

340817101_247162387723637_1925068924907306422_n

340932288_233761409220512_1983765737470092092_n

340821386_956329708861369_6942890260075000322_n

340755151_179707651556240_2696048057116783748_n

340779378_6452845064746609_5587194971960364479_n


Цікаво програмуємо у Scratch!

Знайомство з середовищем для програмування Scratch Online пройшло чудово, учні 2-Г класу спробували обрати тло (сцену) для виконавця та придумали йому ім'я, розглянули різноманітні групи команд та відповідні команди, які до них належать. Також навчились послідовно приєднувати блоки з командами і створили власні скрипти. Учні із задоволенням переглядали результати своєї роботи - свої перші проєкти у середовищі Scratch Online!

Задоволення від створення власних проєктів - це найкраща мотивація та натхнення на подальші відкриття!

340282678_772234944579402_9206106915887714386_n

340471820_3311619645815443_8910579230808608296_n

340129987_933714257757278_1392098083794926290_n

340444753_950433722756376_4177304468395743794_n


День космонавтики

12 квітня - Всесвітній день авіації й космонавтики. У світі відзначається Міжнародний день польоту в космос. Людство здавна мріяло побувати в космосі та осягнути його таємниці.

image0

image1

image2


Інтерактивна система проекції "Чарівний килим" як інструмент всебічного і різностороннього розвитку учнів!

  1. розвиває швидкість реакції, увагу, загальну моторику та координацію рухів дітей;
  2. розвиває пам'ять, творчі та комунікативні навички;
  3. збагачуються начальні знання кожного учня;
  4. робота з інтерактивною системою проекції включає креативний розвиток та гнучке мислення;
  5. ми працюємо з релаксаційними комплексами вправ...
339580818_774962764192751_4455014627324632572_n

340007356_906518770603122_8371370761080462277_n

339658171_961951558496849_142794332466916810_n

340087232_984910926252292_3989391850189434954_n


Великодній майстер-клас у 1-В класі

Великдень - довгоочікуване весняне свято, до якого готуються заздалегідь. Дітки 1 - В класу вже приготували великодні смаколики на сьогоднішньому майстер-класі.

IMG-ab2830b358a14f931d4f38383d979d96-V

IMG-43c354e80e530bbb7d9a66e73259fd58-V

IMG-2e4092611b24a9f1cedd9bf291cb5ffb-V


7 квітня - Всесвітній День здоровʼя

Учні 3-В класу намалювали чарівну квітку. Кожна пелюстка - це складова здорового способу життя.

image0

image1


День здоров'я

image0 (1)

image4 (1)

image5

image3 (1)

image1 (1)

image2 (1)


Міні-проєкт "Як з‘явився український борщ"

Як харчування впливає на здоров‘я людини.

image1

image4

image3

image2

image0


Bonjour! Buongiorno! Dzieʼn dobry! Good morning!

Сьогодні вивчали скорочене розгалуження, пригадували алгоритмічну конструкцію розгалуження, яку можна описати схемою "якщо...то...інакше".

339567315_599343298755051_5153541082265771810_n

339662638_2183757451817280_1394148078543544146_n

339597641_591725502912045_1737069640539026863_n

339651439_577377937690962_4725375550032798327_n

339582256_180843171468995_922237665505748054_n

339568733_981801279474481_4106785724193775488_n

339651163_780117179900425_1297944437493083401_n


Урок інформатики - це яскрава і захоплююча навчальна гра

Сьогодні наш урок інформатики - це яскрава і захоплююча навчальна гра, яка є дієвим інструментом для роботи на уроці і спрямована на залучення дітей до ігрового та навчального процесу.

Під час роботи з інтерактивною системою проекції "Чарівний килим" розвиваємо:

339566362_673951527868056_7311240895481869247_n

339560287_883541609390628_1194354277405388049_n

339627999_234812782406695_7715570826590649128_n

339653569_3466856836966706_1454871828025298022_n

339668799_1382519135835315_3191293970021594587_n

339579715_146216971724788_4820467319051619117_n

339829712_730262895222279_295684825960735429_n

339640891_758402232617386_959660263100471077_n


Байки про тварин, птахів та риб

Байка захоплює мальовничим зображенням дійових осіб, зокрема тварин, птахів, риб. У дітей 3-В класу особливе ставлення до них: вони їх люблять у житті, а тому з ціка­вістю слухають розповіді про них.

image0 (4)

image3 (1)

image2 (1)

image1 (3)


Освіта, розвиток і активні ігри – основні напрямки, в рамках яких інтерактивна підлога допомагає досягати найрізноманітніших цілей:

337545430_525640552982258_8412320246691838334_n

337411138_768031757891980_8753926644539976043_n

337297365_229243343001637_2591846835763982372_n


Програмуємо у Scratch. "Міні мультфільми-загадки".

Результат своєї роботи на уроках інформатики ми бачимо у створених нами проєктах, переглядаючи які, можна з упевненістю сказати, що кожен урок додає нових знань, умінь та розвиває прагнення до пошуку нового. Сьогодні ми створили міні мультфільми в яких наші герої (спрайти) загадують загадки, а потім чарівним чином самі перетворюються у відгадки.

337287919_231338022725007_9069534428450459658_n

327893550_732500321846048_7478159633754387514_n

337272418_171777312343335_1954071962410560101_n

337238851_172024848985222_654749575729900809_n

337239852_1397921384306065_6998389287664821531_n

337234924_130271123168123_4203492284262353486_n


"Портфель знань" з інформатики

Продуктивна робота на уроках інформатики дає можливість відкривати безліч нового, закріпити раніше вивчене та кожного уроку формувати та додавати до "інформаційного портфеля знань" учнів цікаву інформацію та її практичну складову, яка втілена у безпосередню роботу за комп'ютером.

Отримані знання та набуті вміння 100% знадобляться у майбутньому малечі.

336876780_260370242983160_3834524896684149242_n

336886610_1941721999539956_7010059559308835254_n

336888620_172173565619051_1771867427854044792_n

336798220_1599414810712728_6820282517558624346_n

336894717_186419814125028_3273710708760544569_n

336902850_169413302600401_7815158245267241975_n

336879927_582488667146854_4283136365187804308_n

336732196_3411713815743199_4968216756681829020_n


Щасливі моменти в 3-Д класі

«Щасливий, кому вдалося знайти щасливе життя, але щасливіші, хто вміє користуватися ним».

image0 (3)

image1 (2)


Проєкт "Мій друг"

Проєктна технологія принципово відповідає за встановлення міцного зворотного зв’язку між теорією і практикою. Це практичний шлях здобуття навчального та соціального досвіду, активного включення та реалізації життєвих планів особистості.

image0 (1)

image24

image26

image27

image12


How to make a photo collage?

Наша фантазія та креативність на уроках інформатики допомогає створювати цікаві та корисні речі. В онлайн-конструкторі колажів Canva створили шедеври - фотоколажі.
Адже за допомогою фотоколажу можна розказати цілу історію!

335899333_6087325017987824_8216947541406462483_n

335877744_1000503960920219_5945570016435894636_n

335436844_567143188711950_7872807256403501627_n

335408945_905050964027526_7667928136398050587_n

335412706_926645548385290_1381684378606514983_n

335270548_976960093713356_3777305768418050521_n

335179551_250625320628431_2518234160840650404_n

335404772_132801729730546_5694439349291893051_n

335368021_1375600303229234_3384835991565364892_n

335143128_880538756386743_3325332589407398293_n

335410755_5235031646599325_5099717424352844841_n

335412597_1177164362938037_265911456401484419_n

335308386_113677081650080_980714948575394748_n


3-В не втомлюється допомагати ЗСУ…

3-В клас виготовляє окопні свічки. Вони дають сильне полум’я, їх використовують для різних потреб. Можна обігріти невеликий бліндаж чи укриття та зігріти їжу.

image0

image1

image2

image3

image5

image4


В рамках святкування днів Т.Г. Шевченка, учні 3-В класу відвідали шкільну бібліотеку.

Діти дізналися про цікаві факти з життя та творчості поета.
Подивились виставку книг.
Розповідали свої найулюбленіші вірші.

image6

image5 (1)

image4 (2)


3-В "творив" оригінальні подарунки для своїх мам…

Одним із методів навчання у школі є майстер-клас - конкретне заняття із вдосконалення практичної майстерності.

image3 (2)


Проєкт 3-В класу: "Я - неповторна людина".

Творча самостійна діяльність школярів – це сучасна потреба. Сьогодні, як ніколи, необхідні люди творчі, креативні, здатні ламати звичні стереотипи.

image1 (1)

image0 (2)

image2 (2)

image3 (1)

image4 (1)


Шевченківський день у 2-В класі

Сьогодні, 9 березня, виповнюється 209 років від дня народження українського поета Тараса Шевченка. До дня народження згадуємо його дитячі роки, його вірші.

unnamed

unnamed (1)

IMG_0064

IMG_0063


Вшанування пам'яті Тараса Григоровича Шевченка в 1-Б класі

Сьогодні, 09.03.2023 р., учні 1-Б класу вшанували пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. Діти принесли до школи книгу, яка є святинею кожної української родини- "Кобзар".Зробили лепбук. Ознайомилися з біографією Шевченка. Зрозуміли, хто такий кобзар.Діти зробили висновок і зрозуміли чому віршована збірка Тараса Григоровича Шевченка має назву "Кобзар". Читали вірш "Тече вода з-під явора".

IMG_20230309_083357

IMG_20230309_085929

IMG_20230309_085544

IMG_20230309_094919


Вклоняємося Кобзарю!

209-річниця з дня народження Тараса Григоровича Шевченка! Як ніколи актуальні для українців слова: «Борітеся — поборете, вам Бог помагає! За вас правда, за вас сила і воля святая!»

image0 (1)

image3

image2 (1)


3-Д клас «Дизайн і технології»

Весна не за горами. Креативні магніти тюльпанів і метеликів.

image0

image1

image4

image5

image2


Корисно! Пізнавально! Цікаво!

зображення_viber_2023-03-03_17-21-32-683 (1)

330170246_897584398161214_8173928912176380057_n

334778208_179053521509646_1289404221386376018_n

334778220_940998757261538_870905439827105836_n

334759886_3430843830462273_3557446258391212055_n

330139172_735749404714934_3198923322693751814_n


Малюнки та обереги для воїнів ЗСУ

Добро – це те, чим ми прагнемо наповнити своє життя. Добрі, щирі люди випромінюють світло і тепло, які відчувають всі навколишні. Сьогодні діти малювали малюнки, плели обереги для воїнів ЗСУ. Щиро віримо, що вони їм зігріють душі…

image1

image2

image4

image3

image5


Захоплююче програмування у Scratch!

Уроки програмування завжди захоплюють нас, адже не "хтось", а саме "ти":

334204915_1252483025646785_5533700817855961735_n

2

3

5

8

7

6


Міжнародний день компліментів

Як зробити людей, які нас оточують, щасливими, знають учні 4- В класу. У Міжнародний день компліментів саме вони вчилися дарувати щирі та чесні компліменти.

Всесвітній день компліментів

День компліментів 2


Проєктний урок у 4-В класі

До дня народження Лесі Українки у 4-В класі пройшов цікавий проєктний урок. Працюючи в командах, діти глибше вивчили життєвий та творчий шлях Лесі Українки та пригадали поезію нашої великої патріотки.

Проєкт з читання

Проєкт з читання 2


Онлайн-воркшоп "Критичне мислення - модель для навчання і виховання дітей майбутнього"

На кафедрі початкової школи  пройшов онлайн-воркшоп" Критичне мислення - модель для навчання і виховання дітей майбутнього", який провела наша колега - Клюсік А.Л., учасниця Всеукраїнського конкурсу "Вчитель року - 2023" в номінації "Початкова освіта". Педагог ознайомила колег з прийомами критичного мислення - "Товсті та тонкі запитання" та "Фішбоун". Вчителі обговорили можливість і доцільність їх використання у роботі з молодшими школярами.

IMG_20230226_131256

IMG_20230226_131350

IMG_20230226_111728

IMG-943ed7979529d35cb6fc0655d621b73a-V


Майстер-клас по виготовленню "смачних букетів"

Навчальний процес у 3-В класі не зупиняється навіть під час повітряної тривоги. На уроці "Дизайн і технології" провели майстер-клас по виготовленню "смачних букетів".

image4 (1)

image3 (1)

image6

image7 (1)

image8 (1)


Квест-гра "Єдиній і рідній українській мові бути!"

20230221_132441 (1)

20230221_132451 (1)

IMG-bfc46cf41f75c67207c78552a769bed1-V (1)

IMG-9d19ff5e8a3effa3eefb110a60ec6954-V (1)

IMG-3f1f8d3cd49cae0f0eda078b5f82213b-V (1)

IMG-facc4baa3c7a6fc53dd9efcd76b6f1f1-V (1)

IMG-b6168b148c5237e69934622b757706cd-V (1)


Бібліотечний урок до Дня народження Лесі Українки пройшов у 2-В класі

unnamed (1)

unnamed (3)


У 3-В відсвяткували Масляну з розвагами, веселощами, смаколиками

Існує традиція, якщо млинці вийшли  пишні та рум'яні - рік буде хорошим та багатим на врожай.
А наш рік має бути переможним.
Наші млинці - найпишніші !!!

image0

image1

image7

image8


Святкування Масляної у 3-А класі

Тиждень «Масляна» в 3-А класі (учитель Солошенко Т.Є.) для збереження народних традицій святкування Масляної, організацііі творчого та змістовного дозвілля учнів, формування здорового способу життя , виховання навичок і звичок нашого народу.

unnamed

unnamed (7)

unnamed (1)

unnamed (2)

unnamed (3)

unnamed (8)


Смаколики для ЗСУ від 4-Б класу

20230209_170046

20230209_170011


Рідна мова 1-В клас

Нехай і надалі передається із покоління в покоління, не забувається та вдосконалюється.

photo_5453980984539203261_y (1)

зображення_viber_2023-02-22_13-27-14-268

зображення_viber_2023-02-22_13-24-31-224

зображення_viber_2023-02-22_13-24-31-031

зображення_viber_2023-02-22_13-24-30-719


Міні-проєкт «Що для мене рідна мова?»

Міні-проєкт «Що для мене рідна мова?» до Міжнародного дня рідної мови провели в 3-А класі (вчитель Солошенко Т.Є.) з метою розвитку бажання вивчати українську мову, милуватися її красою, розвивати почуття патріотизму, національної гордості за мову, вихованн любові.

image0

image1

image2

image7

image8


Створення мультфільму

Що може бути цікавішим за створення мультфільму? Звичайно: створення мультфільму за мотивом улюбленої казки… Казки, яка дає уроки на все життя… А коли діти самі беруть участь у цьому, надзвичайно цікавому, процесі створення графічних анімацій… Захоплення не має меж!

image0

image1

image2

image3

image4


Допомагаємо птахам узимку!

Птахи, які зимують в Україні, потребують нашої допомоги. І саме час подбати про їх підгодівлю. Учні 2-Б класу власноруч приготували їм смаколики. Це було весело, захоплююче.

Змішувати насіння, зерно, крупи. Загадкою для усіх було борошно і  вода. Навіщо вони? Гляньте, яке вийшло печиво для наших пірнатих.Діти не забули і про традиційні годівнички. Щедро насипали корму.

Такий, здавалося б маленький внесок, але скільки ж птахів буде нагодовано!

unnamed (6)

unnamed (10)

unnamed

unnamed (7)

unnamed (8)

unnamed (5)

unnamed (2)


Навчання у безпеці

Ми всі чудово вже адаптувалися до тривог: в школі всі гуртом йдуть до укриттів, щоб якнайшвидше дістатися безпечного місця. Та перебування в таких місцях завжди можна зробити не просто цікавим, а й корисним.

image0

image1

image2

image4

image8


Рідна мова дається народові Богом, чужа – людьми, її приносять на вістрі ворожих списів. Василь Захарченко

image0

image1


День рідної мови у 2-В класі

Щоб багатшу мову мати,

Треба слово добирати.

Величезний слів запас

Буде в кожного із нас!

3

IMG_9712

IMG_9713


День Рідної мови у 3-Д класі

image2

image1

image2


День рідної мови у 4-Д класі

Веселими вікторинами, цікавими завданнями і конкурсами відзначили День рідної мови учні 4-Д класу. А також діти побували у бібліотеці на виховному заході.

04

05

03

02

01


Цінуємо дитинство!

Адже це особливий період для кожного з нас, за яким сумує кожен дорослий! Важливо навіть під час уроків не забувати про це та запалювати яскраві вогники захвату в очах учнів. Залучаючи учнів до діяльності з інтерактивною підлогою, вони мають змогу попрацювати з різними комплексами вправ, що забезпечує різносторонній активний розвиток!

1

2

3

4

5


Книги – морська глибина

Про важливість книг для людства говорили класики і продовжують говорити видатні особистості сучасності. «Книги – морська глибина: хто в них пірне аж до дна, той, хоч і труду мав досить, дивнії перли виносить» І. Франко

image0

image2

image3

image5

image7

image6

image4

image10


Працюємо із середовищем програмування Make Code

Візуальне середовище програмування Make Code компанії Microsoft в ігровій формі навчає працювати з платою.

6

2

3

12

5

11

10

9

7


Батьківський урок у 3- Д класі «Моє серце б’ється в ритмі ЗСУ»

image0

image1

image2 (1)


Вдосконалення навичок роботи з клавіатурою

Встигаємо під час уроку, крім вивчення нового матеріалу, виконання практичних робіт та пауз релаксу попрацювати над вдосконаленням навичок роботи з клавіатурою за допомогою клавіатурних тренажерів!

2

1


День вільного вибору уроків

У День спонтанного прояву доброти учні 4-Г класу мали незвичний день із нетрадиційними уроками - "день вільного вибору уроку". Бо вчитися обирати- це навичка, яку треба розвивати з дитинства. 

В цей день учні були максимально "включеними" та продуктивними бо вільно обираючи предмет, місце, команду - діти вивчали в підручниках, досліджували на мапах, пізнавали із відеоматеріалів на уроці ядс та засвоювали і закріплювали математичні знання та вміння - для себе. 

Дарували компліменти, взаємодопомогу, добрі слова і гарний настрій - для друзів, а дизайнерські обереги - для наших захисників. Працювали в групах, парах, поодинці, наповнюючи добрими справами "Валізу доброти".Навчаючись в НУШ ми всі маємо право вільного вибору. "Право вибору — це завжди про свободу. А свобода призводить тільки до зростання творчого потенціалу та цікавого урізноманітнення навчального процесу. І це надихає, окрилює, розкриває креативність та розвиває творче мислення.»

20230217_084531

20230217_143340

20230217_102959

20230217_083917


Насичені різними формами діяльності уроки інформатики

Створюємо програмні проєкти, які передбачають формулювання мети, визначення засобів її досягнення, реалізацію за допомогою емулятора плати Micro:bit та перевірку правильності.

3

1

2

4

5

6

7


Цікаві уроки інформатики!

Урок інформатики - це яскравий і пізнавальний алгоритм, а наші виконавці алгоритмів під час уроку – допитливі та розумні учні з шаленим прагненням до вершин інформаційних новинок!

1

2

3

4

5


Майстер-клас   "Янголята для наших захисників"

Янголи вважаються надприродними істотами, посередниками між Богом та людьми. Вони охороняють кожного із нас. Тому ми так любимо їх дарувати рідним та близьким.

Мами учнів 2-А класу вирішили навчити дітей виготовляти янголів з тканини і провели майстер-клас. Діти із задоволенням виготовляли янголів з блакитної та жовтої тканини. А потім вирішили подарувати їх тим, кому зараз найбільше потрібна допомога і охорона янголів - нашим захисникам - воїнам ЗСУ.

IMG-eb4620bbec2fd893112ac3fc717abb31-V

IMG-0c4a498b5fd2652a39c591f9b0384de5-V

IMG-0c41f5bbd2927a15568f8744779f9f2a-V

IMG-8f03d5330eae105614ce656a65881206-V

IMG-96f9f46f5b47bc33132589bfba30da3c-V

IMG-0456d3744905d0ff28e033d1aac4105f-V

IMG-da241a184537fafed9d42bb60e452d4f-V


Формування в учнів важливих навичок під час різноманітних видів робіт

Важлива навичка читання і письма формується щоденно під час різноманітних робіт, не тільки використовуючи зошит і Буквар, а й спеціальні кубики і ламіновані таблички.

зображення_viber_2023-02-19_13-43-03-427

зображення_viber_2023-02-19_13-42-21-805

зображення_viber_2023-02-19_13-41-27-761

зображення_viber_2023-02-19_13-41-14-444


Майбутні дизайнери

Розвиваємо мовлення щодня, творимо"Кімнату моєї мрії" і захищаємо свій проект. Так і з'являються майбутні дизайнери!

зображення_viber_2023-02-19_13-46-00-819


Досліджуючи таємниці Світового океану...

Учні 4-Д класу провели свій день досліджуючи таємниці Світового океану. На уроці "Я досліджую світ" діти презентували результати своїх пошуків, знайомили однокласників з дивовижними тваринами підводного світу. Не менш цікаво пройшли уроки української мови і математики. Діти дізнавалися нові факти з життя підводних мешканців, а також закріплювали знання про займенники, числівники, а також одиниці вимірювання маси і довжини, отримали приємні емоції від пошитих власноруч іграшок та океанаріуму.

2

20230215_103036

20230215_112429

20230216_115617

20230216_090728

20230216_085302

1


Мовний марафон

Мовний марафон учнів 3-Д класу в бібліотеці НВК «Домінанта». Шануймо нашу рідну мову - одну із наймилозвучніших, найбагатших і найкрасивіших мов у світі!

image0 (1)

image2

image1

image3


"Тільки разом з батьками, спільними зусиллями, вчителі можуть дати дітям велике людське щастя." (В.Сухомлинський)

Співпраця батьків зі школою є невід'ємною частиною навчально-виховного процесу. Адже батьки і школа мають спільну мету - успішна і щаслива дитина.

IMG-7378bf1cbfa7cac3939de63531e292ff-V

IMG-549abf80032fac0fd4e1c43c2c648c7e-V

IMG-ba1b1731562faa4deef2b92fd80fbd32-V

IMG_20230206_124235

IMG-e5ab59228d796d0465f02034832674c0-V


Всесвітній день домашніх тварин

Справжнє свято для тих, хто обожнює кішок, собак, папуг та інших домашніх тварин. Подія має міжнародний характер та називається Всесвітнім днем домашніх тварин. Тварини не дарма називаються меншими братами людини, адже вони потребують турботи та піклування. Особливо це стосується домашніх вихованців, які цілковито залежать від свого господаря. У 4-В всі обожнюють своїх хвостиків та радо презентують свої малюнки.

День єднання


В єдності наша сила та перемога!

Добрий день! 4-В День єднання. В цей день ми вирішили показати всім, що в єдності наша сила та наша спільна перемога!

День єднання


Благодійний волонтерський рух триває….

Наша класна родина допомагаємо військовим, які гідно виборюють на передовій право українського народу на вільне і щасливе життя. ДякуємоТОБІ, воїне, за кожну мить спокійного життя…

image0

image1


Як почуваються рослини взимку?

Уроки з предмету "Я досліджую світ" у 2-В класі на свіжому повітрі.

image2

image1

image0


Проєктна діяльність на уроках у 2-В класі

image0

image1

image2

image3

image4


Вивчення традиційної культури українського народу дуже важливе для пізнання загальної історії наших пращурів і людства загалом. Учні 4-В класу дізналися багато цікавого протягом екскурсії в музей

изображение_viber_2023-09-27_13-43-40-305

изображение_viber_2023-09-27_13-43-40-536

изображение_viber_2023-09-27_13-43-40-784


Батьківський урок у 4-В класі до МІЖНАРОДНОГО ДНЯ МИРУ 🕊️, який провела Руслана Володимирівна, не залишив дітей байдужими… Сьогодні в нашій країні - 3500 день від початку війни. Наші діти втомилися, але - сильні…чекають кожного дня… 🕊️


Учні 4-В класу відвідали музей ГЕТЬМАНСТВА, де дізналися про історію та традиції козацько-гетьманської доби…

изображение_viber_2023-09-27_13-46-58-209

изображение_viber_2023-09-27_13-46-58-475


,, Віримо та допомагаємо ЗСУ!ʼʼ - під таким гаслом пройшла акція на підтримку наших героїв у 4-В класі… 💙💛❤️

изображение_viber_2023-09-27_13-48-02-870

изображение_viber_2023-09-27_13-48-05-763